Türkiye’nin en eski kimya firmalarından Organik Kimya ülkemizdeki tesislerinin yanısıra Hollanda’da da üretim gerçekleştiriyor.

Son 30 yılda 30 kat büyüyen üretiminin yanısıra çalışanları için de sürekli birşeyler yapmaktan geri kalmıyorlar. Bu yıl Organik Kimya, Top Employer Institute tarafından Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri seçildi.

Firma Dönüşen Adam’la 2014’ten bu yana çalışıyor. Dönüşen Adam bu kapsamda, çalışan katılımını sağlama yoluyla riskli davranışları azaltmak ve güvenli davranışları artırmak üzere bir sürecin kurulmasında Organik Kimya’ya yardımcı oldu.

2 ayrı tesiste yüzlerce çalışanı kapsayan süreç o günden bu yana başarılı bir şekilde işliyor ve Organik Kimya yönetiminin kazaları azaltıcı diğer faaliyetlerine katkıda bulunuyor. Düzinelerce gözlemci çalışanları bir kritik davranışlar envanteri kapsamında gözlemliyor, veri topluyor, ön cephe çalışanlarına geri bildirim veriyor ve toplanan verileri güvenli davranışların önündeki engelleri kaldırmak için kullanıyor.

Dönüşen Adam danışmanlarından Onur Yaltı bu konuda şöyle diyor: “Türkiye’de genelde çokuluslu sanayi devlerinin bu gibi modern süreçlerde başı çekmesine alışmışken Organik Kimya bu konuda ezber bozuyor. En yeni iş güvenliği teknolojilerini ve proseslerini bir çok gelişmiş ülkeden önce burada uygulamak üzere bizi bile zorluyorlar. Bizi bu şekilde zorlayan müşterilerle çalışmak büyük şans!”