NEBOSH; İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda sağlam bir temel oluşturarak, uluslararası standartlar üzerine kurulmuş olduğundan tüm sektörler için uygun olan bir uzmanlık belgelendirmesi sağlıyor.

NEBOSH, yöneticiler, denetçiler, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak çalışmayı planlayan ve uluslararası firmalarda İSG ile ilgili pozisyonlarda çalışmayı düşünen çalışanlar için etkinliği ve verimliliği tartışılmaz bir program olma özelliğine sahip.

İngiltere merkezli bir sertifikalandırma kuruluşu olan NEBOSH'un söz konusu sertifikasının, dünyanın birçok ülke ve firmasında geçerliliği kabul edilmekte. Gerek eğitimleri gerekse sınavları, Türkçe ve İngilizce dillerinde 10 yıla yakın süredir Dönüşen Adam tarafından gerçekleştiriliyor.

Nebosh katılımcılara; uluslararası düzeyde tanınan bir mesleki yetkinlik ve profesyonellik sağlarken, iş sağlığı ve güvenliği konusunda rehberlik ve danışmanlık yapabilecek gerekli bilgi ve bakış açısı da kazandırıyor.

NEBOSH belgesine sahip olan bir iş güvenliği uzmanının aktif olarak görev aldığı kurumlarda aşağıdakilere rastlanması hiç şaşırtıcı değildir;

  • Mevcut tehlike ve risklerini yönetebilen, iş kazalarını en aza indirip, motivasyon ve verimliliği artıran bir yapı,
  • İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal zorunluluklar nedeniyle oluşacak ceza ve harcamaların azalması için gereken en önemli şartlardan biri,
  • Müşterilerin iş güvenliği hususundaki taleplerinin etkin olarak yönetildiği bir kültür,
  • Şirketin tanıtımı ve pazarlama aktiviteleri için olumlu bir değer.

Kendisini iş sağlığı ve güvenliği konusunda geliştirmek, temel bilgi edinmek isteyen herkes için NEBOSH eğitimi, mükemmel bir fırsat ve deneyim fırsatı oluyor.

Dönüşen Adam Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi bünyesinde çalışan tüm uzmanlar bu faydalarından dolayı ya NEBOSH sertifikası almış ya da ileriki aylarda gerçekleşecek NEBOSH eğitim programlarından birine kayıt olmuş durumdalar. Uzmanlar tarafından, hizmet verilen tüm firmalarda; İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili olarak mevcut tehlike ve riskler konusunda işveren ve çalışanlar üzerinde farkındalık yaratılmakta, iş güvenliği kültürü oluşturulmakta, düzeltici ve önleyici faaliyetler ile sorunlar çözülmektedir.

NEBOSH eğitiminin farklı bakış açısına sahip olmak isteyen firmalara ve ilgili görevlerde çalışan yöneticilerine de bu eğitime katılım konusunu gündemlerine almalarını özellikle tavsiye ederiz.